O mnie...

Tworzę biżuterię, amulety, które można powiedzieć na nowo przeżywają swój  "renesans"- odradzają się.
Były one powszechne już w Średniowieczu, bardzo wierzono w ich moc. Z tychże czasów zainspirowały mnie kaptorgi (link) - inaczej amulety z małymi schowkami na sekretne życzenia, jak np. na ochronę przed złą energią, przed urokami, przed złym okiem, a także na dobre plony, na płodność, na miłość etc.
Zafascynowały mnie te małe schowki w amuletach i zaczęłam tworzyć je, ale w wersji współczesnej , zmieniając kształty małe na większe, a z filigranowych na  proste formy, uwzględniając jednak symbolikę i  nadając im  odpowiednie barwy , wkładając w nie przesłanie dla osób oczekujących zmian. Często w ich wnętrzu umieszczam obrazki energetyczne jak i kamienie szlachetne. Wszystkie te obrazy widzę i maluję. Są to odpowiednie kształty, kolory, wibracje i energia. Każdy może wybrać intuicyjnie dla siebie lub też zamówić indywidualnie, podając imię, nazwisko, datę urodzenia i kilka słów o sobie.
Tworzę też naszyjniki z kamieni szlachetnych. Dobieram je w różne kompozycje, dzięki temu mają też swoje przesłania na potrzeby ludzkie.
Pragnę dawać ludziom nadzieję na lepsze jutro, na radość życia, na miłość, która jest w życiu najważniejsza, na wszystko co jest najlepsze dla każdego w zależności od indywidualnych oczekiwań.
WSZYSTKO PŁYNIE - CZAS - A W NIM ŻYCIE.

POZWÓLMY SOBIE POMÓC - UWIERZMY W ŹRÓDŁO PRZESŁANIA LEPSZEGO ŻYCIA.MARIOLA TOMCZAK

 absolwentka ASP w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz